Με θετικό αποτέλεσμα έφυγε από το Περιστέρι ο Λεβαδειακός στην επιστροφή του στη Super League, καθώς οι Βοιωτοί απέσπασαν ισοπαλία 1-1 από τον Ατρόμητο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 9’ με τον Κώστα Μήτρογλου, ωστόσο ο Λισγάρας με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα ισοφάρισε για την ομάδα του Παράσχου, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Η ομάδα του Γιώργου Δώνη μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και ανέλαβε τα «ηνία», βλέποντας μάλιστα την υπεροχή της να μετουσιώνεται σε γκολ αρκετά νωρίς.

Πιο συγκεκριμένα, στο 8’, έπειτα από εξαιρετική προσπάθεια του Επστάιν, αποδέκτης της μπάλας έγινε ο Κώστας Μήτρογλου, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε από κοντά να κάνει το 1-0.

Στη συνέχεια, οι Βοιωτοί ανέβασαν την απόδοσή τους, κέρδισαν μέτρα στο γήπεδο και ισορρόπησαν το παιχνίδι. Μάλιστα, έφτασαν μια ανάσα από την ισοφάριση με ένα σουτ του Πόποβιτς, το οποίο ωστόσο απέκρουσε ο Ιτάνζ.

Στο υπόλοιπο του ημιχρόνου, η ομάδα του Γιώργου Παράσχου δημιούργησε κι άλλες ευκαιρίες για να πετύχει το γκολ, με καλύτερη αυτή του 40ου λεπτού, όταν ο Ιτάνζ απέκρουσε με τα πόδια το διαγώνιο σουτ του Ζησόπουλου.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου, ο Ατρόμητος «άγγιξε» το 2-0, όταν ο Σκόνδρας βρέθηκε απέναντι από τον Κυριακίδη, αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Κυριακίδη.

Σιγά-σιγά ο Λεβαδειακός πήρε και πάλι τα «ηνία» του αγώνα και έφτασε στην ισοφάριση στο 60΄ με καρφωτή κεφαλιά του Λισγάρα, μετά το κόρνερ του Φαβάλι.

Μάλιστα, οι Βοιωτοί λίγο έλειψε να φύγουν με τη νίκη από το Περιστέρι, όταν στο 90΄ ο Βασιλείου βγήκε τετ α τετ με τον Ιτάνζ, ο οποίος ωστόσο αναδείχθηκε νικητής στη μεταξύ τους μονομαχία, σώζοντας τον βαθμό γα την ομάδα του.