Στο 1-1 έμεινε ο Άρης με τον Λεβαδειακό στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Στο ντεμπούτο του Ζόραν Μιλίνκοβιτς στον πάγκο των «κίτρινων» οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή, αλλά δεν μπόρεσαν να πάρουν τη νίκη, μολονότι η ομάδα της Βοιωτίας αγωνίστηκε από το 74′ με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Εμμάνουελ Κονέ.

Πατήστε εδώ και δείτε τα γκολ

Ο Λεβαδειακός προηγήθηκε στο 53′ με τον Καπό, για να ισοφαρίσει ο Αρης στο 58ο λεπτό με τον Ουντότζι.
Ο Άρης στο πρώτο μέρος είχε μια «φλύαρη» υπεροχή και δεν μπόρεσε να σκοράρει. Η μοναδική καλή στιγμή σημειώθηκε στο 43ο λεπτό. Ο Ουντότζι μπήκε στην περιοχή έπειτα από πάσα του Σταυρόπουλου, όμως ο Στρατηλάτης έδιωξε εντυπωσιακά το σουτ που επιχείρησε.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και στο δεύτερο μέρος, όμως ο Λεβαδειακός ήταν η ομάδα που προηγήθηκε. Στο 53′ ο Ολιβιέ Καπό, που μπήκε ως αλλαγή στο β’ ημίχρονο, δικαίωσε το Τάκη Λεμονή, καθώς μετά από κεφαλιά του Σανγκινέτι, νίκησε τους αμυντικούς και με κοντινό πλασέ νίκησε τον Διούδη, «παγώνοντας» τις κερκίδες.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να συνέλθουν από τη «ψυχρολουσία» και μετά από πέντε λεπτά κατάφεραν να ισοφαρίσουν. Συγκεκριμένα στο 58′ ο Ουντότζι μπήκε στην περιοχή από πλάγια θέση και με ωραίο σουτ νίκησε τον Στρατηλάτη.

Από το 74′ λεπτό, όταν ο διαιτητής απέβαλε τον Κονέ, λόγω της αψιμαχίας του με τον Τάτο, ο Άρης βρήκε χώρους για να κερδίσει μέτρα στο γήπεδο.

Στο 88′ ο Σταυρόπουλος έχασε μοναδική ευκαιρία, καθώς βρέθηκε μόνος προ της άδειας εστίας, μετά από άστοχη έξοδο του Στρατηλάτη, αλλά αιφνιδιάστηκε και έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

Άρης – Λεβαδειακός 1-1 (Nova 2)

Γκολ: 58′ Ουντότζι – 53′ Καπό