Στο… κενό έπεσε η ένσταση που είχε καταθέσει ο Λεβαδειακός κατά του κύρους του αγώνα Ηρακλή-Ξάνθη και της συμμετοχής του Σπύρου Βάλλα σε αυτόν, αφού η Super League την απέρριψε. Παράλληλα, στον ΠΑΣ Γιάννινα επιβλήθηκε πρόστιμο 15.000 ευρώ για τη συμπεριφορά των οπαδών του στο ματς της 30ης αγωνιστικής με τον Παναθηναϊκό.
Η ανακοίνωση της Super League:
«Η Πρωτοβάθμια Πειθαρχική Επιτροπή πήρε τις παρακάτω αποφάσεις: Αναλυτικά:
Η κάτωθι απόφαση αφορά την 30ή αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ
Α) ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα : Για τη συμπεριφορά των φιλάθλων της: συνολική χρηματική ποινή δέκα πέντε χιλιάδων ευρώ.
Επίσης, η Πρωτοβάθμια Πειθαρχική Επιτροπή απορρίπτει την ένσταση-καταγγελία της ΠΑΕ Λεβαδειακός κατά του κύρους του αγώνα ΠΑΕ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΑΕ SKODA ΞΑΝΘΗ που τελέσθηκε στις 18-4-2010».