Νικηφόρος ήταν για την ΑΕΚ ο πρώτος εντός έδρας αγώνας της στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής.

Η ομάδα του Τραΐανού Δέλλα, παρουσία περίπου 20.000 οπαδών της στο ΟΑΚΑ, επικράτησε την Κυριακή με 2-1 της Θύελλας Ραφήνας και «ζευγάρωσε» τις νίκες της στην τρίτη τη τάξει κατηγορία.

Οι φίλοι της Ένωσης έδωσαν βροντερό «παρών» και είδαν την ομάδα τους να κατακτά τους τρεις βαθμούς με τέρματα των Ντακόλ (30΄) και Πλατέλλα (59΄), παρότι ξεκίνησε το ματς με χαμένο πέναλτι του Ανάκογλου (απέκρουσε ο Κατσιούλης) μόλις στο 4ο λεπτό.

Πάντως σε ακόμη ένα παιχνίδι οι «κιτρινόμαυροι» ήταν φλύαροι επιθετικά, με αποτέλεσμα μετά το γκολ των φιλοξενούμενων στο 74ο λεπτό (το πέτυχε ο Ραμπαβήλας), να αγχωθούν μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

TA ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Η σύνθεση της ΑΕΚ: Βούρας, Τσουκαλάς, Τσουμάγκας (86΄ Πεταυράκης), Σταθάκης (76΄ Γροντής), Γεωργέας, Ρόβας, Κορδέρο, Ανάκογλου, Ράμα, Πλατέλλας, Ντακόλ (69΄ Μπρέσεβιτς)