Ένα πολύ όμορφο παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο ΟΑΚΑ (αίθουσα Κασιμάτη) με γηπεδούχο την ομάδα της ΑΕΚ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος Νέων ΕΣΧΑ Αττικής. Ένα παιχνίδι που είχε αρκετές εναλλαγές στο σκορ, δυνατές άμυνες και πολύ όμορφα γκολ.

Η ομάδα του Γιώργου Σαΐτη κάνοντας ένα καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο, με πολύ καλή άμυνα και σωστές επιλογές στην επίθεση, έχτισε μια διαφορά 4 γκολ, κλείνοντας το πρώτο 30λεπτο με σκορ 19-15.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ΑΕΚ έβγαλε αντίδραση και με όπλο για ακόμη μία φορά την καλή της άμυνα, όχι μόνο ισοφάρισε το παιχνίδι αλλά προηγήθηκε και με 2 γκολ διαφορά, μέσα σε διάστημα 10 λεπτών.

Ο προπονητής του Δούκα πέρασε στον αγωνιστικό χώρο τον τερματοφύλακα Κασιώνη αντί του Βασιλόπουλου και το παιχνίδι ξαναέγινε ντέρμπι. Με μπροστάρη τον καταπληκτικό Κασιώνη (ποσοστό άνω του 75% σε 20 λεπτά!) και συμπαραστάτες τον Μπεκιάρη και τον Καρακεχαγιά, ο Δούκας πήρε δίκαια τη νίκη.

Πρώτοι σκόρερ από την ΑΕΚ ήταν ο Στάθης με 7 γκολ και ο Ζαφειράκης με 6 γκολ.

Από τον Δούκα πρώτοι σκόρερ ήταν ο Γερουλάνος με 9 γκολ και οι Καρακεχαγιάς, Μάνος, με 8 γκολ ο καθένας.

ΑΕΚ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 28-30

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 7-6, 9-10, 11-13, 12-15, 16-19 ( ημίχρονο ) 19-21, 22-22, 24-25, 26-28, 27-29, 28-30.

ΑΕΚ (Αλέξης Αλβανός): Λαζάρου, Βασιλακάκης, Βυθούλκας, Γιάντσα 5, Αθανασάκος, Καρράς, Βεζύρης 2, Στάθης 7, Βασιλόπουλος, Κοβάνης 2, Ασλής, Δικαιούλιας 2, Ζαφειράκης 6, Κοτσιώνης 2, Σοφιανός, Βασιλείου 2.

ΔΟΥΚΑΣ (Γιώργος Σαΐτης): Βούλγαρης, Καρακεχαγιάς 8, Γερουλάνος 9, Παγιάτης 1, Βάρσος, Αθανασόπουλος, Πουλιάσης, Ρουμπής, Μάνος 2, Κασιώνης, Κωνσταντόπουλος 1, Μπεκιάρης 9, Βασιλόπουλος.