Σε πελάγη ευτυχίας έπλεε ο ο Χριστόφορος Μπακαούκας μετά την κατάκτηση του Κυπέλλου χάντμπολ των Ανδρών.
Ο μεγάλος αρχηγός της ΑΕΚ, μετά τη λήξη του τελικού με τον Διομήδη πανηγύριζε σαν μικρό παιδί το τρόπαιο, ενώ στις δηλώσεις του επισήμανε: «Συγχαρητήρια στο Διομήδη γιατί παρά τις απουσίες κατέβηκε να μας κερδίσει. Είναι οι δύο καλύτερες ομάδες.
Οι τελικοί δεν είναι για ποιοτικό χάντμπολ. Είναι το τρίτο κύπελλο στον πέμπτο τελικό. Δώσαμε δικαίωμα στο Διομήδη να γυρίσει το παιχνίδι αλλά είχαμε τον Τσιλιμπάρη σε πολύ καλή μέρα. Γιορτάζουμε σήμερα και από το Σάββατο ξανά νίκες. Συγχαρητήρια στον κόσμο που είναι πάντα κοντά μας και μας βοηθάει όλα αυτά τα χρόνια».
Διαβάστε επίσης:
Χάντμπολ: Κυπελλούχος η ΑΕΚ, 18-16 τον Διομήδη,
Πρώτη καταχώρηση: Τετάρτη, 19 Μαρτίου 2014, 18:59
Eπιμέλεια: Μπάμπης Παπαφιλιππάκης