Οι απαντήσεις στα ερωτήματα έχουν κριτήρια τη σαφήνεια και τη λιτότητα. Αν κάποιος θέλει βιβλιογραφία και παραπομπές, μπορεί να το ζητήσει και θα εξυπηρετηθεί. Αν κάποιος θέλει διάλογο, μπορεί να τον ζητήσει και θα τον έχει.
Θα αιμορραγήσω και στη δεύτερη επαφή;
Νάγια: Γεια σας, γιατρέ. Ήρθα σε επαφή για πρώτη φορά με τον φίλο μου, αλλά, αφού είδα τα αίματα, δεν συνεχίσαμε.. μια διείσδυση έγινε. Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση να αιμορραγήσω ξανά με τη δεύτερη επαφή. Ευχαριστώ.
Αγαπητή,
Ναι, είναι δυνατόν, αλλά κάθε επόμενη φορά θα είναι πιο ήπια. Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Τα πράγματα θα βρουν τον δρόμο τους.
Ευχαριστούμε για την επικοινωνία.
Υπογράφει ο Ι. Πήχος Μαιευτήρας Γυναικολόγος