Το Θέατρο Versus παρουσιάζει το έργο «Sniff» του Μιχάλη Παπαδόπουλου, σε σκηνοθεσία Μαρίνου Ανωγυριάτη.
Με αφορμή την αποδοχή μιας κληρονομιάς, ο ήρωας του έργου, ένας καταξιωμένος καλλιτέχνης, επιστρέφει από τη Νέα Υόρκη στην Αθήνα για να βρεθεί αντιμέτωπος με το ίδιο του το παρελθόν και με την ανάμνηση μιας άλλης Αθήνας, μιας Αθήνας της δεκαετίας του 90.
Βρισκόμενος στον χώρο που έζησε τον πρώτο μεγάλο του έρωτα, ζωντανεύει την τελευταία μέρα που πέρασε εκεί πριν 30 χρόνια και ξαναζεί τον χωρισμό του. Τα ίσως, τα γιατί, οι προοπτικές, το τι θυσίασε για να καταφέρει αυτό που είναι σήμερα, το πόσο διαφορετική θα ήταν η ζωή του αν είχε πάρει την ¨άλλη¨ απόφαση, έρχονται να τον προβληματίσουν να αμφισβητήσουν την πορεία του και να του θυμίσουν τα πρώτα βήματα του.
Οι συντελεστές της παράστασης είναι:
Σκηνοθεσία: Μαρίνος Ανωγυριάτης
Σκηνικά / Κοστούμια: Μιχάλης Παπαδόπουλους
Σχεδιασμός Φωτισμών: Αλεξάντερ Γιότοβιτς
Μουσική Επιμέλεια : Αλεξία Καρακάννα
Παίζουν: Βασίλης Βασιλάκης, Λουκάς Ζήκος, Ελεάνα Παπαδοπούλο και Βαρβάρα Χριστοφή.
Ημερομηνίες παραστάσεων:
Πρεμιέρα: 29. Οκτωβρίου 2021
Παραστάσεις: Kάθε Τετάρτη, Παρασκευή και Κυριακή.
Ώρα: 20:30
Εισιτήρια: https://bit.ly/3DHnO2O
Τοποθεσία: Θέατρο Versus (Λεμεσός)
Για πληροφορίες επικοινωνήστε μαζί μας στο 99 395970 ή μέσω προσωπικού μηνύματος στη σελίδα μας.