Η Εθνική ομάδα μπάσκετ πάλεψε απέναντι στη Γερμανία, όμως έχασε και έμεινε εκτός συνέχειας του Ολυμπιακού τουρνουά. Μετά την ήττα με 76-63 από την Γερμανία η Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή μέσω social media είπε το δικό της «ευχαριστώ» στους διεθνείς για την προσπάθειά τους.
Δείτε το post:
🙏 Σας ευχαριστούμε για τις χαρές και την υπερηφάνεια που μας προσφέρατε στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι #TeamHellas🇬🇷 #hellenicbasket #pantadipla #paris2024🇫🇷 pic.twitter.com/BLm0SM6a40
— Ηellenic Olympic Committee (@HellenicOlympic) August 6, 2024