Στις επετειακές εκδηλώσεις της συστάσεως του πρώτου επισήμου Στρατοπέδου των Ελλήνων υπό του Θεοδώρου Κολοκοτρώνη, που έγιναν την Κυριακή στο χωριό Πάπαρι Μαντινείας, παρευρέθη ο πρόεδρος της Ένωσης Κεντρώων, Βασίλης Λεβέντης.
Μετά τη δοξολογία, την επιμνημόσυνη δέηση και την κατάθεση στεφάνων, ακολούθησαν παραδοσιακοί χοροί, στο χωριό. Ο πρόεδρος της Ένωσης Κεντρώων μπήκε μπροστά και… έσυρε τον καλαματιανό.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
σχόλια αναγνωστών
oδηγός χρήσης