Μια ακόμη ξεχωριστή παράσταση που ενώνει καλλιτεχνικά δάσκαλο και μαθητή, δυο καταξιωμένους κλαρινίστες από το Πωγώνι, τον Πέτρο – Λούκα – Χαλκιά και τον Γιώργο Κωτσίνη, φιλοξενείται στο Ρυθμό Stage την Κυριακή των Βαϊων, 28 Απριλίου. Μαζί τους δυο από τους καλύτερους και δημοφιλέστερους τραγουδιστές της Ηπείρου, ο Κώστας Τζήμας και η Παγώνα Αθανασίου, σε μια ζύμωση, η οποία καλλιεργεί μια προσέγγιση της δημοτικής μουσικής ενδιαφερόμενοι για την καλλιτεχνική της αξία, χωρίς δεσμεύσεις γραφικού, φολκλορικού ή μουσειακού τύπου. Στο βιολί ο Βαγγέλης Κουμζής, στο λαούτο και στο τραγούδι ο Θωμάς Κωνσταντίνου και στο ντέφι και το «κλώσιμο» ο Σπύρος Αλέβροντας. Ώρα έναρξης: 22.00 Είσοδος:12 € (με μπύρα ή κρασί) Ρυθμός Stage Μαρίνου Αντύπα 38 16346 Ηλιούπολη Τηλέφωνο: 210 9750060 www.rythmos-stage.gr
Ο Πέτρος-Λούκας Χαλκιάς και ο Γιώργος Κωτσίνης live στο Ρυθμό Stage 28/4
Μοιρολόι: Γιαννιώτικα… μακρόσυρτα τραγούδια… λυπητερά, πώς η ψυχή μου σέρνεται μαζί σας! (Παλαμάς)
![](https://www.zougla.gr/Uploads/Tralala/2013/May/729179.jpg)
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
σχόλια αναγνωστών
oδηγός χρήσης