Πάσχα έκανε στη Θεσσαλονίκη, λίγες ημέρες πριν όμως η Άννα Βίσση ταξίδεψε στην όμορφη Βιέννη.
Η τραγουδίστρια πήγε μαζί με τη φίλη και συνεργάτιδά της, Κριστίν Κρόκος, στη πρωτεύουσα της Αυστρίας. Ξεκουράστηκε, έκανε τις βόλτες της στην όμορφη πόλη, επισκέφθηκε μουσεία και δοκίμασε τοπικές νοστιμιές…
Η Άννα Βίσση αγόρασε και ρούχα, ενώ ζήτησε και τη συμβουλή της φίλης της… Η τραγουδίστρια έμεινε στην Αυστρία τέσσερις ημέρες και αμέσως μετά ταξίδεψε για τη Θεσσαλονίκη, όπου έκανε πρεμιέρα το Μ. Σάββατο. Η δημοφιλής τραγουδίστρια περνάει όμορφες στιγμές στη συμπρωτεύουσα, καθώς το κοινό της πόλης την αγαπάει πολύ, ενώ, όποτε μπορεί, παίρνει το αεροπλάνο και… κατεβαίνει στην Αθήνα…