Aπόψε στις 19:00 το απόγευμα θα πραγματοποιηθεί η συναυλία για την Πένυ Σκάρου, με την τραγουδίστρια να κάνει την πρώτη της εμφάνιση επί σκηνής, μετά τον ακρωτηριασμό.
Η συναυλία θα γίνει στο Βοτανικός live stage με πλήθος καλλιτεχνών στο πλευρό της Πένυς. Ανάμεσά τους οι: Λένα Αλκαίου, Σπύρος Γραμμένος, Χρήστος Δάντης, Παντελής Θαλασσινός, Κωνσταντίνος Θαλασσοχώρης, Χρήστος Θηβαίος, Αργυρώ Καπαρού, Θεολόγος Κάππος, Κίτρινα Ποδήλατα, Δημήτρης Κοργιαλάς, Στέφανος Κορκολής, Αντα Λιβιτσάνου, Λαυρέντης Μαχαιρίτσας, Αντώνης…