Πάνω από 300 ποδηλάτες συγκεντρώθηκαν την Κυριακή στο κέντρο του Παρισιού προκειμένου να επιδοθούν σε ορθοπεταλιές και να διοργανώσουν… πικ-νικ!
Πρόκειται για την τέταρτη διαδοχική φορά που συμβαίνει κάτι παρόμοιο, τη συγκεκριμένη ημερομηνία, δημιουργώντας μια εικόνα που ξυπνούσε μνήμες μιας άλλης εποχής, η οποία διασώζεται σε πίνακες ζωγραφικής και σε ασπρόμαυρες ξεθωριασμένες φωτογραφίες.
Δείτε το video…
Επιμέλεια: Μάριος Βελέντζας