Στα χέρια των αστυνομικών της Ομάδας Πρόληψης και Καταστολής Εγκληματικότητας της Αστυνομικής Διεύθυνσης Ηλείας βρίσκεται από χθες ένας 40χρονος αλλοδαπός, υπήκοος Μπαγκλαντές.
Ο αλλοδαπός συνελήφθη χθες το μεσημέρι στην Αρετή Λεχαινών Ηλείας, καθώς εις βάρος του εκκρεμούσε ένταλμα σύλληψης της ανακρίτριας του 1ου Τακτικού Τμήματος Θεσσαλονίκης για διάπραξη ληστείας.
Ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στον εισαγγελέα Πρωτοδικών Αμαλιάδας.
Επιμέλεια: Δήμητρα Μπιλάλη