Με τον Παναγιώτατο Μητροπολίτη Θεσσαλονίκης κ. Άνθιμο συναντήθηκε χθες ο κ. Ηλίας Ψινάκης, με αφορμή την εκστρατεία που κάνει «Για ένα πιάτο φαΐ».
Η συνάντηση πραγματοποιήθηκε στην Ιερά Μητρόπολη Θεσσαλονίκης, παρουσία και του κ. Ιωάννη Μπόντη, Καθηγητού Μαιευτικής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου και Προέδρου της Ιατρικής Σχολής Θεσσαλονίκης. Ο κ. Μπόντης είναι Μέλος του Επιστημονικού Κόσμου, που θέλει να συμβάλει στην προσπάθεια του κ. Ψινάκη.
Να αναφερθεί ότι η συνάντηση πραγματοποιήθηκε σε πολύ θερμό κλίμα, και διήρκησε πάνω από μια ώρα. Ο Μητροπολίτης Θεσσαλονίκης ενημέρωσε τον κ. Ψινάκη για το κοινωνικό έργο της Ιεράς Μητρόπολης, τα συσσίτια και για τις πρωτοβουλίες που κάνουν για τους αστέγους τώρα με το κρύο.
Διαβάστε επίσης:
Θετική απάντηση Γ. Καμίνη στον Η. Ψινάκη
Εκστρατεία για ένα πιάτο φαΐ, Πρώτη καταχώρηση: Τετάρτη, 18 Ιανουαρίου 2012, 15:42
Επιμέλεια: Φίλιππος Καραμέτος