Σε δίωρο αποκλεισμό, από τις 08:00 έως τις 10:00 το πρωί της Τετάρτης, του δρόμου Θεσσαλονίκης – Μηχανιώνας, στο ύψος της Περαίας θα προχωρήσουν γονείς και μαθητές του 1ου και 2ου ΓΕΛ Θερμαϊκού.
Η συγκέντρωση θα πραγματοποιηθεί σε ένδειξη διαμαρτυρίας για το θάνατο 17χρονης μαθήτριας το περασμένο Σάββατο, όταν την παρέσυρε αυτοκίνητο την ώρα που διέσχιζε το δρόμο.
Γονείς και μαθητές ζητούν την παρουσία τροχονόμου, καθώς στο συγκεκριμένο σημείο (18ο χλμ. Θεσσαλονίκης – Μηχανιώνας), σημειώνονται τροχαία ατυχήματα, με θύματα, κυρίως, μαθητές.
Διαβάστε επίσης: