Προβλήματα επίσης υπάρχουν στην Ε.Ο. Καλλιθέα – Προυσού καθώς και στο Ε.Ο Αγρινίου-Καρπενησίου από το ύψος της ΤΚ Ποταμούλας μέχρι τα όρια νομού όπου επιχειρούν μηχανήματα της Περιφέρειας καθώς και μισθωμένα ενώ γίνεται και ρίψη αλατιού. Τέλος στην Ε.Ο Εμπεσού – Περδικάκι – Αυλάκι επιχειρεί μισθωμένο μηχάνημα για τον καθαρισμό του επαρχιακού δικτύου.
Σημαντικό είναι να τονιστεί ότι η κυκλοφορία των οχημάτων στα προαναφερόμενα οδικά τμήματα καθώς και σε πολλές ορεινές και ημιορεινές περιοχές που υπάγονται στους Δήμους Αγρινίου, Θέρμου και Αμφιλοχίας διεξάγεται μόνο με αντιολισθητικές αλυσίδες ενώ οι οδηγοί θα πρέπει να είναι ιδιαίτερα προσεχτικοί.
Η Αντιπεριφερειάρχης Χριστίνα Σταρακά δήλωσε: «Προτεραιότητα μας είναι να κρατηθεί το εθνικό και επαρχιακό δίκτυο ανοικτό. Είναι μια δύσκολη νύχτα και πασχίζουμε με όλες μας τις δυνάμεις για το καλύτερο δυνατό».
![](https://www.zougla.gr/Uploads/News/2019/01/05/444.jpg)
![](https://www.zougla.gr/Uploads/News/2019/01/05/445.jpg)