Ταλαιπωρία περιμένει σήμερα το επιβατικό κοινό που θα θελήσει να μετακινηθεί με τρένα του ΟΣΕ και του προαστιακού, λόγω των επαναλαμβανόμενων στάσεων εργασίας που έχουν εξαγγείλει οι εργαζόμενοι στην ΤΡΑΙΝΟΣΕ.
Λόγω της απεργίας δε θα πραγματοποιηθούν τα δρομολόγια του προαστιακού στη διαδρομή από και προς το αεροδρόμιο από 06.00 μέχρι 08.00, από 14.00 μέχρι 16.00 και από 22.00 μέχρι 24.00.
Οι επιβάτες που επιθυμούν να μετακινηθούν προς και από το αεροδρόμιο, αυτές τις ώρες, μπορούν να χρησιμοποιούν τις λεωφορειακές γραμμές EXPRESS που εξυπηρετούν το αεροδρόμιο.