Χωρίς τις αισθήσεις του ανασύρθηκε, το απόγευμα του Σαββάτου, από τη θαλάσσια περιοχή «ΜΑΛΑΚΙ» Μαγνησίας, ένας 82χρονος.
Ο ανωτέρω διεκομίσθη με ασθενοφόρο όχημα του ΕΚΑΒ στο Γενικό Νοσοκομείο Βόλου όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του ενώ η σορός πρόκειται να μεταφερθεί στην Ιατροδικαστική Υπηρεσία Θεσσαλονίκης για τη διενέργεια νεκροψίας – νεκροτομής.
Προανάκριση διενεργείται από το Κεντρικό Λιμεναρχείο Βόλου.
Επιμέλεια: Μάριος Βελέντζας