Χωρίς τις αισθήσεις του ανασύρθηκε, το μεσημέρι της Τετάρτης, από τη θαλάσσια περιοχή «ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ» Χαλκιδικής, ένας 77χρονος.
Ο άτυχος άνδρας διεκομίσθη με ασθενοφόρο όχημα του ΕΚΑΒ στο Κέντρο Υγείας Κασσάνδρας, όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του, ενώ η σορός πρόκειται να μεταφερθεί στο Νεκροτομείο Θεσσαλονίκης για τη διενέργεια νεκροψίας- νεκροτομής.
Προανάκριση διενεργείται από τη Λιμενική Αρχή Ν. Μουδανιών.
Επιμέλεια: Μίτση Σκέντζου