Στις φλόγες τυλίχτηκε την Κυριακή κάτω από αδιευκρίνιστες συνθήκες αυτοκίνητο που εκινείτο στην Εθνική Οδό Χανίων – Ρεθύμνου στο ύψος του Καβρού Χανίων.
Σύμφωνα με δημοσίευμα του apokoronaslife.gr, ο ηλικιωμένος οδηγός κατάφερε να βγει έγκαιρα από το φλεγόμενο όχημα χωρίς να πάθει το παραμικρό. Στο σημείο έσπευσε κλιμάκιο της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας, το οποίο προχώρησε σε κατάσβεση της πυρκαγιάς.
Η φωτιά προκάλεσε σοβαρές υλικές ζημιές στο αυτοκίνητο.