Έντονη καταιγίδα έπληξε το μεσημέρι την πόλη της Καλαμάτας. Εξαιτίας της ισχυρής βροχόπτωσης και των δυνατών ανέμων έπεσαν κλαδιά δέντρων, ενώ πλημμύρισαν κάποια υπόγεια.
Η Πυροσβεστική δέχτηκε 5 κλήσεις για αντλήσεις υδάτων από υπόγεια, ενώ σε κάποιες περιπτώσεις χρειάστηκε η συνδρομή των πυροσβεστών και συνεργείων του δήμου για να απομακρυνθούν σπασμένα κλαδιά δέντρων.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
σχόλια αναγνωστών
oδηγός χρήσης