Την μπρούτζινη προτομή του εθνομάρτυρα και μητροπολίτη Ηλείας και Ωλένης, Φιλάρετου, η οποία ήταν τοποθετημένη έξω από τον ιερό ναό Αγίου Νικολάου στον Πύργο, έκλεψαν άγνωστοι χθες βράδυ.
Ο ιερέας της εκκλησίας διαπίστωσε την απουσία της προτομής σήμερα και ειδοποίησε την αστυνομία, η οποία εκτιμά ότι οι δράστες έχουν σκοπό να πουλήσουν τον μπρούτζο.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
σχόλια αναγνωστών
oδηγός χρήσης