Αιφνιδιαστική κίνηση των αγροτών, ένα μήνα σχεδόν μετά τις κινητοποιήσεις σε όλη τη χώρα.
Από το πρωί οινοπαραγωγοί και έμποροι της Πελοποννήσου έχουν συγκεντρωθεί με τα τρακτέρ τους στην εθνική οδό Κορίνθου – Τριπόλεως, στον κόμβο της Νεμέας, και λίγο μετά τις 11:40 απέκλεισαν το δρόμο, διακόπτοντας την κυκλοφορία των οχημάτων.
Οι αγρότες διαμαρτύρονται για σειρά οικονομικών ζητημάτων, αλλά και για τις αποζημιώσεις του ΕΛΓΑ, της οποίες χαρακτηρίζουν άδικες.