Μία ευχάριστη έκπληξη περιμένει σήμερα τους οδηγούς, καθώς θα έχουν την ευκαιρία να περάσουν από επτά σταθμούς διοδίων, χωρίς να πληρώσουν το προβλεπόμενο αντίτιμο.
Μέλη του Πανελλαδικού Συντονιστικού Επιτροπών Αγώνα κατά των Διοδίων θα καταλάβουν τους σταθμούς διοδίων, επιτρέποντας την ελεύθερη διέλευση των οδηγών.
Κεντρικό σύνθημα της κινητοποίησης είναι «όχι άλλες αυξήσεις στις τιμές των διοδίων».
Οι επτά σταθμοί όπου θα γίνουν οι συγκεντρώσεις είναι οι εξής:
Λεπτοκαρυάς Πιερίας, Μοσχοχωρίου Λάρισας, Τραγάνα Φθιώτιδας, Αφιδνών και Μεταμόρφωσης Αττικής, Σπαθοβουνίου Τρίπολης και στη γέφυρα Ρίου- Αντιρρίου.