Το 1998 ξεκίνησε η λειτουργία της πίστας στην πόλη των Σερρών, η οποία εγκαινιάστηκε επί δημαρχίας Γιάννη Βλάχου. Στα 14 χρόνια που έχουν περάσει, το αυτοκινητοδρόμιο έχει φιλοξενήσει κορυφαίους αγώνες με ελληνικό και ξένο ενδιαφέρον, ενώ χιλιάδες είναι οι θεατές που το έχουν επισκεφθεί, για να ζήσουν μοναδικές στιγμές. Το αυτοκινητοδρόμιο έχει την υποστήριξη της Δημοτικής Αρχής, ενώ και οι πολίτες των Σερρών το έχουν «αγκαλιάσει», μια και έχουν καταλάβει τα οφέλη του.
Πριν από περίπου 3 χρόνια κατασκευάστηκαν τα paddocks και πριν από λίγες ημέρες ολοκληρώθηκε η αλλαγή στον ασφαλτοτάπητα. Η παλιά άσφαλτος ξηλώθηκε, ενώ, όπως θα δείτε στις φωτογραφίες που δημοσιεύει η zougla.gr, τοποθετήθηκε νέα σε όλο το μήκος της. Επιπλέον, έγιναν και κάποιες αναβαθμίσεις, προκειμένου να υπάρξει η καλύτερη δυνατή εικόνα σε αγωνιζόμενους και επισκέπτες.
Επιμέλεια: Βασίλης Γ. Σαρημπαλίδης
Δείτε φωτογραφίες από τον νέο ασφαλτοτάπητα στο αυτοκινητοδρόμιο των Σερρών
![](https://www.zougla.gr/Uploads/old_root/AutoMoto_2/Serres Circuit_2012_1.jpg)
![](https://www.zougla.gr/Uploads/old_root/AutoMoto_2/Serres Circuit_2012_2.jpg)
![](https://www.zougla.gr/Uploads/old_root/AutoMoto_2/Serres Circuit_2012_3.jpg)
![](https://www.zougla.gr/Uploads/old_root/AutoMoto_2/Serres Circuit_2012_4.jpg)
![](https://www.zougla.gr/Uploads/old_root/AutoMoto_2/Serres Circuit_2012_5.jpg)
![](https://www.zougla.gr/Uploads/old_root/AutoMoto_2/Serres Circuit_2012_6.jpg)
![](https://www.zougla.gr/Uploads/old_root/AutoMoto_2/Serres Circuit_2012_7.jpg)
![](https://www.zougla.gr/Uploads/old_root/AutoMoto_2/Serres Circuit_2012_8.jpg)
![](https://www.zougla.gr/Uploads/old_root/AutoMoto_2/Serres Circuit_2012_9.jpg)
![](https://www.zougla.gr/Uploads/old_root/AutoMoto_2/Serres Circuit_2012_10.jpg)