Ο Νίκος Αναστόπουλος «έσπασε» τη μονοτονία των προπονήσεων μ’ ένα φιλικό παιχνίδι με την ομάδα των Νέων, όπου οι μεγάλοι νίκησαν με 3-0, χάρη σε γκολ των Ουντότζι, Καραγκούνη και Φάμπιο.
Ο τεχνικός του Ατρόμητου χρησιμοποίησε τους Μανόλο (60′ Καραγκιολίδη), Επστάιν, Λαζαρίδη, Νάστο, Καλλέργη, Γκαρσία, Σουμπίνιο, Ουντότζι, Φάμπιο, Καραγκούνη και Κρητικό (από την Κ20).
Στο φιλικό δεν χρησιμοποιήθηκε ο ανέτοιμος Τάσος Καραμάνος, ο οποίος θα μπει από τη Δευτέρα σε ρυθμούς προπονήσεων. Επίσης, απουσίασαν οι διεθνείς Κούτσι και Μπάλλας, ενώ ο Τζαμάλ πήρε εξιτήριο, έπειτα από την εγχείρηση βουβωνοκήλης.
Άπαντες θα έχουν την ευκαιρία να ξεκουραστούν το Σαββατοκύριακο, καθώς ο Νίκος Αναστόπουλος έχει δώσει ρεπό.
Επιμέλεια: Γιώργος Περράκης