Πως είναι δυνατό η ακατέργαστη ζάχαρη να είναι πιο ακριβή από την επεξεργασμένη; Συγκεκριμένα πάνω από τέσσερις φορές πιο ακριβή!!!Γιατί στην Ελλάδα τα υγιεινά τρόφιμα είναι πανάκριβα; Αυτό το μονοπώλιο στην αγορά πόσο θα συνεχιστεί; Μπαίνουμε στο 2010 και στην Ελλάδα ακόμα δεν υπάρχουν προϊόντα παγκόσμιας φήμης με ποιότητα! Ενώ γέμισε η αγορά από προϊόντα Ταϊλάνδης και από άλλες χώρες (για μεγαλύτερο κέρδος εφόσον τα αγοράζουν πιο φθηνά και τα πουλάνε ακριβά) με προδιαγραφές μη Ευρωπαϊκές.
Οδυσσέας