Με αρκετές αλλαγές στη σύνθεσή του θα αγωνιστεί ο Πλατανιάς στον αυριανό αγώνα του στην Καρδίτσα με την τοπική Αναγέννηση, για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.
Ο Άγγλος Αναστασιάδης στην πρώτη αναμέτρηση με τους «κιτρινόμαυρους» (είναι διπλοί οι αγώνες σ’ αυτήν τη φάση) δεν θα έχει στη διάθεσή του ι τον τιμωρημένο Κανακούδη και τον τραυματία Αργυρόπουλο.
Παράλληλα εκτός αποστολής έμειναν οι ανέτοιμοι Αναστασάκος και Ουντόντζι καθώς και ο Κηπουρός, προκειμένου να πάρει… ανάσες.
Αναλυτικά η αποστολή της ομάδας των Χανίων: Αγκιλέρα, Γκονζάλες, Δέντσας, Δημήτρης, Κάλαϊτζιτς, , Λαζαρίδης, Σαλούντοκ, Μαραγκουδάκης, Μαρτσάκης, Μιρτσέτα, Ναζλίδης, Ντόε, Ουκάρ, Παληγεώργος, Ποτουρίδης, Τζανής, Γιακουμάκης, Τσοντάκης, Κουρτεσιώτης, Αρότσα.
Eπιμέλεια: Μπάμπης Παπαφιλιππάκης