Στο… στείρο 0-0 έμειναν Ατρόμητος και Λεβαδειακός, σε μία αναμέτρηση που διεξήχθη για την 7η αγωνιστική της Super League. Οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να σκοράρουν και πήραν από ένα βαθμό.
Ο Ατρόμητος είχε την υπεροχή στον αγώνα, όμως δεν κατάφερε να σκοράρει. Στο 5’ ο Σουμπίνιο βρέθηκε σε εξαιρετικά πλεονεκτική θέση, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ, ενώ στο 14` ο Κόρμπος δεν μπόρεσε να γίνει απειλητικός για τον Ιτάνζ. Στην συνέχεια, ο ρυθμός της αναμέτρησης, έπεσε, με τους φιλοξενούμενους να δείχνουν ικανοποιημένοι από το «μηδέν».
Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε, παρά τις εσωτερικές αλλαγές του Μπάγεβιτς. Μάλιστα στο 58` ο Λεβαδειακός έφτασε κοντά στο γκολ, αλλά ο Γεωργίου δεν μπόρεσε να σκοράρει από το ύψος της περιοχής. Επτά λεπτά αργότερα, ο Καραμάνος έδωσε την μπάλα στο Εσπτάιν, ο οποίος την έστειλε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Κασμερίδη.
Στα υπόλοιπα λεπτά δεν άλλαξε τίποτα και μοιραία οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0.
Ατρόμητος – Λεβαδειακός 0-0 (Nova 1)
Γκολ: –
Κίτρινες κάρτες: Ιγκλέσιας, Φυτανίδης – Μεντί, Ριβέρα, Χοσέμι, Κασμερίδης, Μπουντόπουλος
Κόκκινες κάρτες: –
Ατρόμητος (Ντούσαν Μπάγεβιτς): Ιτάνζ, Γιαννούλης, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Σκόνδρας, Ιγκλέσιας, Μπρίτο (85′ Γκαρσία), Σουμπίνιο, Επστάιν, Μπέλιτς (54′ Καραμάνος), Κούτσι (73′ Δημούτσος).
Λεβαδειακός (Γιώργος Παράσχος): Κασμερίδης, Γεωργίου, Ζησόπουλος, Βασιλείου (90′ Ντε Μπρίτο), Πόι, Μάρτινς (68′ Μαχαίρας), Κόρμπος, Χοσέμι, Μουλόπουλος, Μεντί, Ακόστα (83′ Μπουντόπουλος).
Επιμέλεια: Ανδρέας Αθανασούλης