Έπειτα από πολλά τροχαία ατυχήματα στο χωριό Αυλωνάρι Ευβοίας, τοποθετήθηκε ειδικός καθρέφτης, προκειμένου να διευκολύνει την ορατότητα των διερχόμενων οδηγών.
Σύμφωνα με το evianews, ο καθρέφτης τοποθετήθηκε σε μια από τις πιο επικίνδυνες διασταυρώσεις.
To παράδοξο; Το μείζον πρόβλημα δεν επιλύθηκε από τον δήμο, αλλά από έναν ιδιώτη.
«Σε καιρούς κρίσης, η συνεργασία των πολιτών και μόνο θα φέρει την ανάπτυξη του τόπου» είπε ο δημότης, ο οποίος θέλησε να διατηρήσει την ανωνυμία του…
Eπιμέλεια: Φίλιππος Καραμέτος