Μετά την απόκτηση του Μπανγκουρά ο Πανσερραϊκός ανακοίνωσε τη συμφωνία του με τους Σάσα Ράνιτς και Αλέξανδρο Τσούτση. Ο Σλοβένος χαφ στο παρελθόν έχει αγωνιστεί με τις φανέλες των Βέροια και Κέρκυρα, ενώ πέρυσι αγωνιζόταν στην Ολίμπια Λουμπλιάνας.
Από την άλλη, ο 20χρονος Έλληνας μέσος αποκτήθηκε από την Γλυφάδα, όπου αγωνιζόταν την περασμένη σεζόν, έχοντας 3 συμμετοχές στο πρωτάθλημα της Football League 2.
Η ανακοίνωση της ΠΑΕ:
«Η Π.Α.Ε. Πανσερραϊκός ανακοινώνει στους Σερραίους φιλάθλους ότι εντάχθηκαν στο δυναμικό της ομάδας μας οι ποδοσφαιριστές RANIC SASA και ΤΣΟΥΤΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ».
Επιμέλεια: Ανδρέας Αθανασούλης