Άρης – Μαρούσι… πράξη τρίτη. Η ομάδα του Andrea Mazzon κοντράρεται με αυτή του Σούλη Μαρκόπουλου στο τρίτο παιχνίδι της σειράς των «μικρών τελικών», που θα χαρίσει την τρίτη θέση στην Euroleague της νέας περιόδου.
Η σειρά είναι στο 1-1, αφού και οι δύο ομάδες έχουν καταφέρει να υπερασπιστούν την έδρα τους. Ο Άρης θέλει να πετύχει το ίδιο πράγμα για δεύτερη φορά και να φτάσει στο 2-1, ενώ το Μαρούσι θα ψάξει να σπάσει την έδρα των «κίτρινων» και να γίνει το πρώτο φαβορί για την κατάληψη της τρίτης θέσης.
Η σειρά θα οδηγηθεί και σε 4ο αγώνα στο Μαρούσι, αν… όχι και σε 5ο ξανά στο Αλεξάνδρειο.
3ος Αγώνας
Τετάρτη 27 Μαΐου
Αλεξάνδρειο 17:00 (ΑΝΤ-1) Άρης-Μαρούσι Ζαβλανός, Γκόντας, Καρακατσούνης (Τσούλης, Μαράμης).
(Πρώτη καταχώρηση: 26 Μαϊου, 19:51)