Ο Έλληνας ομογενής προπονητής, Άγγελος Ποστέκογλου, πήρε την απόφαση να αποχωρήσει από την Μπρίσμπαν, δύο ημέρες μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος Αυστραλίας.
Ο Ποστέκογλου μέσα σε 2,5 χρόνια κατέκτησε δύο πρωταθλήματα με την πρώην ομάδα του και πλέον επιστρέφει στη Μελβούρνη, όπου αναμένεται να έρθει σε συμφωνία με τη Βίκτορι.
Τον ερχόμενο μήνα, η Βίκτορι θα αντιμετωπίσει σε φιλικό αγώνα τον Ολυμπιακό.
Επιμέλεια: Ανδρέας Αθανασούλης