Η προσοχή των φιλάθλων στρέφεται στη Β’ Εθνική, όπου σήμερα διεξάγεται η 33η και προτελευταία αγωνιστική, η οποία περιλαμβάνει τις αναμετρήσεις: Καβάλα – Ατρόμητος, ΠΑΣ Γιάννινα – Αγρ. Αστέρας, Καστοριά – Ηλυσιακός, Καλλιθέα – ΑΣΚ Ολυμπιακός Β., Εθν. Αστέρας – Κέρκυρα, Καλαμάτα – Ιωνικός, Πιερικός – Βέροια, Εθνικός – Αναγ. Καρδίτσας. Όλα τα ματς αρχίζουν στις 17:45.
Στις 17:00 στη Δράμα θα προπονηθεί η Εθνικής Ελπίδων, ενώ αύριο θα δώσει φιλικό ματς με την Δόξα.
Η Εθνική Παίδων αντιμετωπίζει στις 18:00 την ομάδα Νέων του ΠΑΟΚ.
Το μεσημέρι στις 12:00 ο δήμαρχος Αθηναίων, Νικήτας Κακλαμάνης, θα υποδεχθεί τον πρωταθλητή Ευρώπης Παναθηναϊκό, για να τον συγχαρεί για την επιτυχία του.