Κοντά στην εκκλησιαστική κατασκήνωση της Ιεράς Μονής Χαλκίδας, στις Ροβιές Ευβοίας, εντοπίστηκε σήμερα το πρωί η σορός του 45χρονου ψαροντουφεκά, που αγνοείτο από τις 27 Απριλίου. Τον άτυχο άνδρα αναγνώρισαν οι συγγενείς του.
Ο 45χρονος είχε φύγει για ψάρεμα την περασμένη Δευτέρα, αλλά από τότε χάθηκαν τα ίχνη του.
Το αυτοκίνητό του εντοπίστηκε σε παραλία στις Ροβιές, κοντά στο σημείο όπου ανευρέθηκε σήμερα η σορός του. Ο πατέρας του 45χρονου ειδοποίησε το Λιμενικό της Αιδηψού και από τότε ξεκίνησαν οι έρευνες για τον εντοπισμό του.
(Πρώτη καταχώρηση: 2 Μαίου, 12:00)