Σπουδαία νίκη με 3-2 στην έδρα του Απόλλωνα Σμύρνης πήρε η Προοδευτική, σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με αυτογκόλ του Σαββίδη. Η Προοδευτική έφτασε στην πρώτη θέση τον Πανηλειακό που παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στον ΠΑΟ Ρουφ.

Ο Απόλλωνας προηγήθηκε στο σκορ με τον Τσιλιγκίρη στο 41’ και στο 43’ ο Κουμεντάκος ισοφάρισε σε 1-1. Το 2-1 για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Λαζανάς στο 61’ με πέναλτι, όμως ο Απόλλωνας στο 70’ έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Κοροβέση. Έτσι, στο 89’ ο Σούφλας ισοφάρισε σε 2-2, ενώ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμορφώθηκε το 3-2.

Για τον δεύτερο όμιλο ο Εθνικός Γαζώρου συνέχισε τα νικηφόρα αποτελέσματα και επικράτησε 2-0 της Δόξας Κρανούλας.

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής

Πρώτος όμιλος
Καλαμάτα-Χανιά 0-0
Πανηλειακός-ΠΑΟ Ρουφ 1-1 (31’ Ταφαρλής – 82’ Πεταυράκης)
Απόλλων Σμύρνης-Προοδευτική 2-3 (41’ Τσιλιγκίρης, 61’ πεν. Λαζανάς – 43’ Κουμεντάκος, 89’ Σουφλάς, 90+4’ αυτ. Σαββίδης)
Αστέρας Μαγούλας-Ηλυσιακός 1-1 (44’ Κολοβός)
Ζάκυνθος-Ρούβας 1-0 (84’ Νεόφυτος)

Δεύτερος όμιλος

Τύρναβος-Πόντιοι Κατερίνης 1-0 (69’ Νόνης)
Εθνικός Γαζώρου-Δόξα Κρανούλας 2-0 (82’ Άγγος, 84’ Μαχαιρούδης)
Βατανιακός-Οικονόμος Τσαριτσάνης 2-1 (14’ Καρτσαμπάς, 51’ Ποτουρίδης – 78’ Μπανούσης)
Απόλλων Καλαμαριάς-Τηλυκράτης 1-2 (62’ Μωυσιάδης – 40’ Κατσίκης, 90’+2’ Πουταχίδης)
Οδυσσέας Αναγέννησης-Μέγας Αλέξανδρος 0-0
Νίκη Βόλου-Αετός Σκύδρας 3-0 (32’ Αναστασίου, 38’, 76’ Πουλάκος)