Νίκη η οποία φέρει φαρδιά πλατιά την… υπογραφή του Ζόραν Έρτσεγκ πέτυχε η Μπεσίκτας, η οποία επικράτησε με 83-76 της Αναντολού Εφές, για την 12η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος.
Ο πρώην άσος του Ολυμπιακού πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και με τους 28 πόντους και τα 9 ριμπάουντ, που είχε, συνέβαλε τα μέγιστα στην επικράτηση της αντιπάλου των Πειραιωτών στο TOP 16 της Euroleague.
Τα αποτελέσματα των σημερινών αναμετρήσεων:
Μπεσίκτας-Αναντόλου Εφές 83-76
Εντεμίρσπορ-Ολίν Εντιρνέ 67-64
Μερσίν-Μπάνβιτ 70-83
Αντάλια-Τραμπζονσπόρ 98-77
Επιμέλεια: Μπάμπης Παπαφιλιππάκης