Η προετοιμασία του Εργοτέλη για το παιχνίδι με τον Λεβαδειακό ξεκίνησε με τον Νίκο Καραγεωργίου να μην έχει στη διάθεσή του τρεις ποδοσφαιριστές. Ο Μάριο Μπούντιμιρ έκανε σήμερα θεραπεία, ενώ ο Μπέτο, που έχει ενοχλήσεις στον Αχίλλειο τένοντα, και ο Ολίσε στον δικέφαλο, γυμνάστηκαν ατομικά.
Από εκεί και πέρα, αντιπροσωπεία της ομάδας ταξίδεψε την προηγούμενη εβδομάδα στην Ουτρέχτη, όπου παρέμεινε πέντε ημέρες. Ο προπονητής της ομάδας Κ20, Βασίλης Πλεσίτης, ο προπονητής της ομάδας Κ17, Σταύρος Πρωτογεράκης, ο γιατρός, Νίκος Ανδρουλάκης, και ο γυμναστής-εργοφυσιολόγος των ομάδων Νέων, Νίκος Κουνδουράκης συνεργάστηκαν με τους συναδέλφους τους στην ομάδα της Ολλανδίας και ξεναγήθηκαν στις εγκαταστάσεις των τμημάτων υποδομής.
Eπιμέλεια: Ανδρέας Αθανασούλης