Αγγλία – Premier League

Το χορταστικό 3-3 ήταν το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση ανάμεσα στην Άστον Βίλα και την Έβερτον στο «Βίλα Παρκ». Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 2-0 με γκολ των Φελαϊνί στο 19’ και Κέιχιλ στο 23’, ενώ η Άστον Βίλα μείωσε στο 33’ με τον Κάριου. Στο 54’ ο Πίεναρ πέτυχε το 3-1, ενώ ο Μίλνερ στο 55’ με φάουλ και ο Μπάρι στο 67’ διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.

Τα αποτελέσματα της 32ης αγωνιστικής: Λίβερπουλ-Μπλάκμπερν 4-0, Τσέλσι-Μπόλτον 4-3, Μίντλεσμπρο-Χαλ 3-1, Πόρτσμουθ-Γουέστ Μπρομ 2-2, Σάντερλαντ-Μάντσεστερ Γ. 1-2, Τότεναμ-Γουέστ Χαμ 1-0, Γουϊγκαν-Αρσεναλ 1-4, Στόουκ Σίτι-Νιούκαστλ 1-1, Άστον Βίλα-Έβερτον 3-3, Μάντσεστερ Σίτι-Φούλαμ 1-3.

Ιταλία – Serie A

Με γκολ του Φλόρες στο 85ο λεπτό και στις καθυστερήσεις του αγώνα η Ουντινέζε πέρασε νικήτρια από την έδρα της Ρετζίνα με 2-0.

Τα αποτελέσματα της 31ης αγωνιστικής: Μπολόνια-Σιένα 1-4, Κιέβο-Μίλαν 0-1, Φιορεντίνα-Κάλιαρι 2-1, Ίντερ-Παλέρμο 2-2, Λάτσιο-Ρόμα 4-2, Λέτσε-Σαμπντόρια 1-3, Νάπολι-Αταλάντα 0-0, Τορίνο-Κατάνια 2-1, Τζένοα-Γιουβέντους 3-2, Ρετζίνα-Ουντινέζε 0-2.

Γερμανία – Bundesliga

Την ευκαιρία να πιάσει τη Βόλφσμπουργκ στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Bundesliga έχασε το Αμβούργο, που γνώρισε την ήττα με 1-0 στη Στουτγκάρδη. Το γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Μάριο Γκόμεζ στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Τα αποτελέσματα της 27ης αγωνιστικής: Μπάγερν Μονάχου-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 4-0, Ντόρτμουντ-Κολονία 3-1, Γκλάντμπαχ-Βόλφσμπουργκ 1-2, Κότμπους-Αρμίνια Μπίλεφελντ 2-1, Ανόβερο-Χέρτα Βερολίνου 2-0, Χοφενχάιμ-Μπόχουμ 0-3, Σάλκε-Καρλσρούη 2-0, Λεβερκούζεν-Βέρντερ Βρέμης 1-1, Στουτγκάρδη-Αμβούργο 1-0.

Ισπανία – Primera Division

Τη νίκη με 2-0 απέναντι στη Βαγιαδολίδ πήρε η Ρεάλ Μαδρίτης στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου». Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον 44’ στο Ραούλ, ενώ στο 82’ ο Ρόμπεν πέτυχε το τελικό αποτέλεσμα.

Τα αποτελέσματα της 30ης αγωνιστικής: Μπαρτσελόνα-Ουέλβα 2-0, Βιγιαρεάλ-Μάλαγα 0-2, Ρεάλ Μαδρίτης-Βαγιαδολίδ 2-0, Μαγιόρκα-Αλμερία 2-0, Οσασούνα-Αθλέτικ Μπιλμπάο 2-1, Νουμάνθια-Εσπανιόλ 0-0, Σανταντέρ-Μπέτις 2-3, Σπόρτινγκ Χιχόν-Βαλένθια 2-3, Σεβίλλη-Χετάφε 0-1, Λα Κορούνια-Ατλέτικο Μαδρίτης 1-2.