H Blizzard ανακοίνωσε ότι από τις 7 Δεκεμβρίου θα μπορούν οι παίκτες να παίξουν το WoW: Cataclysm. Αυτό θα γίνει αμέσως μόλις οι servers του παιχνιδιού «ανέβουν» και οι παίκτες θα μπορούν να κάνουν pre–order το παιχνίδι από το Battle.net.
Επίσης, η διαδικασία που θα ακολουθηθεί είναι αρκετά απλή. Αρκεί μόνο να αγοράσουμε το παιχνίδι από το Battle.net, να κάνουμε login στο WoW Client και το expansion θα «κατέβει» αυτόματα.
Όμως δεν θα μπορούμε να προ-παραγγείλουμε την Collector’s Edition (και κατ’επέκταση να αποκτήσουμε όλα τα «καλούδια» της) και θα πρέπει να κάνουμε το pre–order μέσω κάποιου καταστήματος
Δείτε το Cinematic intro του πολυαναμενόμενου Cataclysm: