Όχι φίλε Χρήστο δεν είναι λογικό, είναι απατεωνιά. Το εργαλείο που τοποθετεί το προϊόν για ζύγισμα, δεν ορίζει και το κόστος του.
Επειδή ο πελάτης το εκφράζει έτσι, δεν σημαίνει πως πρέπει να το εκμεταλλευτείς! Όταν αγοράζεις ζαμπόν και λες 10 φέτες μπορεί να ζυγιστούν 300γρ ή 350γρ αλλά εσύ 10 φέτες παράγγειλες.
Ίδια λογική είναι αφού ούτε η μπάλα είναι ζυγισμένη εξ αρχής ούτε η φέτα ζαμπόν.
Και μην ξεχνάμε πως η τιμή της μπάλας είναι ανάλογη με τη τιμή τους κιλού (υποθετικά) και δεν θα έπρεπε να έχει διαφορά στο ζύγισμα… σεμνά να περάσουμε όλοι τα δύσκολα.
Θανάσης