Πέντε αλλοδαποί άνδρες συνελήφθησαν να πωλούν διάφορα εμπορεύματα και μικροαντικείμενα στην περιοχή της Γεωργιούπολης Αποκορώνου, στα Χανιά.
Πρόκειται για τέσσερις υπηκόους Μπαγκλαντές και έναν Σομαλό, από 24 έως 32 ετών, οι οποίοι εντοπίστηκαν στη διάρκεια εκτεταμένων ελέγχων αστυνομικών για την πάταξη του παραεμπορίου.
Εκτός από τη σύλληψη των πέντε, οι αστυνομικοί, σε συνεργασία με τους δημοτικούς αστυνομικούς, κατέσχεσαν όχημα με εκατοντάδες εμπορεύματα, κυρίως γυαλιά ηλίου και ρολόγια «μαϊμού», κομπολόγια, καπέλα και κοσμήματα.
Επιμέλεια: Άννα Μορφούλη