Στην κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ ανέβηκε, έστω και προσωρινά, η Λίβερπουλ, μετά την επιβλητική της νίκη με 3-1 επί της Μπόλτον στο «Άνφιλντ», για την τρίτη αγωνιστική του αγγλικού πρωταθλήματος.

Οι «ρεντς» άνοιξαν το σκορ στο 15’ με γκολ του Τζόρνταν Χέντερσον, ενώ σφράγισαν τη νίκη τους σε ένα δίλεπτο με τέρματα των Σκρτελ (52’) και Τσάρλι Άνταμ (53’). Το γκολ της τιμής για τους «γουόντερερς» σημείωσε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κλάζνιτς, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

Οι συνθέσεις:

Λίβερπουλ: Ρέινα, Κέλι (30′ Σκρτελ), Κάραγκερ, Άγκερ, Χοσέ Ενρίκε, Λούκας, Τσάρλι Άνταμ, Χέντερσον (76′ Μάξι Ροντρίγκες), Ντάουνινγκ, Κάιτ, Λουΐς Σουάρες (76′ Κάρολ).

Μπόλτον: Γιαασκελάινεν, Στέινσον, Γκάρι Κέιχιλ, Νάιτ, Πολ Ρόμπινσον, Ρίο-Κόκερ, Μουαμπά (26′ Μαρκ Ντέιβις), Ίγκλς (56′ Τουντσάι Σανλί), Μαρτίν Πετρόφ, Κέβιν Ντέιβις (71′ Πράτλεϊ), Κλάζνιτς.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της τρίτης αγωνιστικής:

Σάββατο (27/8)

Άστον Βίλα – Γουλβς 0-0

Γουΐγκαν – ΚΠΡ 2-0 (41′ και 66′ Ντι Σάντο)

Μπλάκμπερν – Έβερτον 0-1 (90′ πέν. Αρτέτα)

Τσέλσι – Νόριτς 3-1 (6′ Μποζίνγκουα, 82′ πέν. Λάμπαρντ, 101′ Μάτα / 63′ Χολτ)

Σουόνσι – Σάντερλαντ 0-0

Λίβερπουλ – Μπόλτον 3-1 (15′ Χέντερσον, 52′ Σκρτελ, 53′ Τσάρλι Άνταμ / 92′ Κλάζνιτς)