Χωρίς τις αισθήσεις του ανασύρθηκε από τη θαλάσσια περιοχή Παναγοπούλας του Δ. Αιγιαλείας του Νομού Αχαΐας ένας 79χρονος.
Ο ηλικιωμένος διεκομίσθη στο Νοσοκομείο Αιγίου, όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του, ενώ το πτώμα του θα μεταφερθεί στο Γ.Π.Π. Νοσοκομείο Ρίου/Νεκροτομείο για τη διενέργεια νεκροψίας – νεκροτομής.
Προανάκριση για το περιστατικό διενεργείται από τη Λιμενική Αρχή Αιγίου.
Παράλληλα, νεκρός εντοπίστηκε ένας 23χρονος υποβρύχιος αλιέας στη θαλάσσια περιοχή «Νήσου Μαραθούπολη στη Μεσσηνία.
Ο άτυχος νεαρός μεταφέρθηκε στο Κέντρο Υγείας Γαργαλιάνων, όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του. Τη διενέργεια νεκροψίας- νεκροτομής θα αναλάβει η Ιατροδικαστική Υπηρεσία Πατρών, ενώ την προανάκριση διενεργεί η Λιμενική Αρχή Πύλου.