Μετά τον Άρη, ο Ολυμπιακός κέρδισε και τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη και παρέμεινε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Α1, ένα βαθμό πάνω από τον δεύτερο Παναθηναϊκό. Η ομάδα του Παναγιώτη Γιαννάκη κέρδισε 74-66 στην Πυλαία και πέρασε ένα ακόμα εμπόδιο στην προσπάθεια να τερματίσει πρώτη στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος.

Ο Ολυμπιακός με τους Βούισιτς και Γκριρ να σκοράρουν στο πρώτο δεκάλεπτο έφτασε σε νταμπλ σκορ 18-9, για να μειώσει ο ΠΑΟΚ 18-15, που ήταν και σκορ περιόδου. Ο «δικέφαλος του Βορρά» με δύο καλάθια στη δεύτερη περίοδο έφτασε σε ένα σερί 10-0 και προηγήθηκε 19-18. Κάπου εκεί ο Βούισιτς, που ήταν και ο καλύτερος παίκτης των φιλοξενούμενων, ανέλαβε δράση και οδήγησε τον Ολυμπιακό στα αποδυτήρια για το ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 34-30.

Στην τρίτη περίοδο ο ΠΑΟΚ με άμυνα ζώνης ακινητοποίησε τον Ολυμπιακό και προηγήθηκε στο 24’ 40-39, για να κλείσει το δεκάλεπτο 52-51 υπέρ των Πειραιωτών. Στο τελευταίο μέρος, ο Βούισιτς πήρε το παιχνίδι στα χέρια του και οδήγησε τον Ολυμπιακό στην επικράτηση με 74-66.

Τα δεκάλεπτα: 15-18, 30-34, 51-52, 66-74

ΠΑΟΚ (Γιώργος Καλαφατάκης): Τζόνσεν 1, Καυκής 8, Χαρίσης 2, Σίμτσακ, Κυρίτσης 2, Τσιάρας 4 (1), Ντιαρά 16, Γκρέγκορι 13 (1), Δεμερτζής 2, Τομάσεβιτς 16, Μαρμαρινός 2.

Ολυμπιακός (Παναγιώτης Γιαννάκης): Παπαλουκάς 6, Πελεκάνος, Πρίντεζης 8, Βούιτσιτς 23, Μπουρούσης 6, Χαλπερίν 8 (2), Γκριρ 16 (3), Πάργκο 2, Βασιλόπουλος 1, Έρτσεγκ 4, Σχορτσιανίτης.