Αγκαλιά με την άνοδο στην Super League ΟΠΑΠ βρίσκεται ο ΠΑΣ Γιάννινα. Η ομάδα του Ντεμόλ επικράτησε με 2-0 του Λεβαδειακού στους Ζωσιμάδες, στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής της Football League ΟΠΑΠ, κι έτσι διεύρυνε στους πέντε βαθμούς τη διαφορά της από το δεύτερο Παναιτωλικό.

Ο Σιαλμάς άνοιξε το σκορ στο 67ο λεπτό για τον «Άγιαξ» της Ηπείρου, ενώ ο Μπακαγιόκο 20 λεπτά αργότερα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έγραψε το τελικό 2-0.

Στο άλλο παιχνίδι που διεξήχθη σήμερα ο Πιερικός πέτυχε σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 2-1 σκορ κόντρα στον Θρασύβουλο, κάνοντας αποφασιστικό βήμα για την παραμονή του στην κατηγορία.

Η ομάδα της Κατερίνης άνοιξε το σκορ στο 38′ με κεφαλιά του Πέτρου, ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 με δυνατό σουτ του Φρίμπονγκ στο 64′.

Το τελικό 2-1 για τον Πιερικό διαμόρφωσε στο 88′ πάλι με κεφαλιά ο Πέτρου μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πέντα.