Η Ρόμα ήταν έτοιμη να πανηγυρίσει σήμερα την πρώτη φετινή νίκη της, μετά από δύο ισοπαλίες και μια ήττα, αλλά στις καθυστερήσεις ισοφαρίστηκε στη Γένοβα από την τοπική Τζένοα σε 1-1, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Serie A.

Η ομάδα της Ρώμης ήταν και πάλι μέτρια αγωνιστικά και προηγήθηκε χάρη στο γκολ του Αρτέμ Ντόβμπικ στο 37ο λεπτό του αγώνα στο στάδιο «Λουίτζις Φεράρις». Αυτό ήταν το πρώτο γκολ του Ουκρανού φορ, ο οποίος αποκτήθηκε το καλοκαίρι από την ισπανική Τζιρόνα.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ντε Βίντερ.

Η 4η αγωνιστική:

Κόμο-Μπολόνια 2-2 (5′ αυτ. Κασάλε, 53′ Κουτρόνε-76′ Κάστρο, 90’+ Ιλινγκ-Τζούνιορ)

Έμπολι-Γιουβέντους 0-0

Μίλαν-Βενέτσια 4-0 (2′ Ερνάντες, 16′ Γκάμπια, 25′ πέν. Πούλισικ, 29′ πέν. Εϊμπραχαμ)

Τζένοα-Ρόμα 1-1 (90’+ Ντε Βίντερ-37′ Ντόβμπικ)