Ισόπαλος, χωρίς τέρματα, (0-0), αναδείχτηκε σήμερα, στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι που έδωσε στην Ολλανδία, με αντίπαλο την Ντόρντρεχτ, ο Αρης. Ματς στο οποίο ο Άκης Μάντζιος έκανε πολλές δοκιμές παικτών και συνδυάστηκε με το ανεπίσημο ντεμπούτο με τη φανέλα της ομάδας του νεοαποκτηθέντα από τους Θεσσαλονικείς, Πιόνε Σίστο.

Στο ημίχρονο της αναμέτρησης αποβλήθηκε ο τεχνικός των «κιτρινόμαυρων», λόγω έντονων διαμαρτυριών που έκανε στον διαιτητή για σκληρό τρόπο παιχνιδιού της Ντόρντρεχτ.

Η επόμενη φιλική δοκιμασία για τον Άρη είναι προγραμματισμένη για τις 30/7, στις 20:30 (ώρα Ελλάδας), κόντρα στην Μπρέντα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΝΤΟΡΤΡΕΧΤ: Μπόσιν, Βαλκ, Χίλτον, Αμούζου, Σλάις, Σεβντού, Οσουντίνα, Χάεν, Σέιν, Φαν Βιάνεν, Εμπεμπά.

ΑΡΗΣ: Κουέστα, Φατόρε, Ρόουζ, Μπράμπετς, Παναγίδης, Μεμέτογλου, Πάρντο, Μανού Γκαρθία, Σίστο, Σουλεϊμανοφ, Μορόν.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Ζουλ, Σαμόρα, Σαβέριο, Φετφατζίδης, Βέλεθ, Μοντόγια, Αγοραστός, Σεβαστίδης.